Je TČ vhodné i do nezateplených chalup a historických statků?

Ano, tepelné čerpadlo je pro nezateplené vesnické chalupy, starší domy, statky a chaty ideální a mimořádně vhodné.

Ekonomická návratnost je zde obvykle za 1,5 - 3 roky.

S pořízením čerpadla získáte navíc příjemné "podlahové vytápění" (teplotu u podlahy stejnou jako u stropu), mimořádně nízké pořizovací i provozní náklady, komfort, možnost rychlého odvlhčování i starých historických budov.

Zateplení objektů je často velmi nákladnou investicí s velmi dlouhou návratností a není při použití dobrého čerpadla nutné. Cena za zateplení je obvykle výrazně vyšší než za tepelné čerpadlo. Čerpadlo si hravě poradí i se starými nezateplenými kamennými zdmi. Investice do zateplování budov není ani zdaleka tak rychle návratná jako investice do tepelného čerpadla. Nevhodně zvolené zateplení starších budov je často příčinou nárustu vlhkosti uvnitř budov a způsobuje více škod než užitku. Dobře zvolený typ zateplení naopak snižuje náklady na vytápění o desítky procent. Dobře zvolené čerpadlo snižuje náklady na vytápění ale mnohem efektivněji než dobré zateplení - například dobré zateplení může snížit náklady na vytápění objektu o polovinu. Dobré čerpadlo sníží náklady na vytápění ještě výrazněji - nejčastěji 3x až 5x. 

Máte-li plísně a velké vlhko v domě (například od nevhodného zateplení), tak čerpadlo velmi tiše odstraní ze vzduchu třeba 50 litrů vzdušné vlhkosti za den.

Rychlá instalace čerpadla může být v ideálním případě součinnosti kupujícího a prodávajícího hotová během 1 dne a s minimálními stavebními zásahy.

Čerpadlo můžete řídit i přes internet (topení/odvhčování/klimatizaci/čistění vzduchu,...). Nehrozí požár ani otrava zplodinami hoření, likviduje plísně ze vzduchu,...

Pokud Vás sužuje v letních měsících horko, tak místo režimu topení se čerpadlo přepne do režimu klimatizace a účinně vychladí dům přesně na požadovanou teplotu.