Kolik se protopí čerpadly domácnosti/firmě? Jaké vybrat čerpadlo?

Jaký zvolit typ čerpadla a kolik se protopí ročně čerpadlem v domácnosti/firmě?

 

Obvykle nejvhodnější a zpravidla nejúčinnější a bezkonkurenčně nejspolehlivější jsou námi dodávaná čerpadla vzduch-vzduch.

 

Kvalitním tepelným čerpadlem vzduch-vzduch nelze obvykle protopit nikdy více než 13 000 až 15 000 Kč ročně u zcela nezatepleného domu s intenzivním větráním a s často zapomenutými otevřenými okny! Obvykle se náklady roční na elektrickou energii pohybují u kvalitního účinného čerpadla a u nezatepleného domu mezi 5 000 - 14 000 korunami.

 

U kvalitně zatepleného domu se tyto náklady pohybují nejčastěji mezi 2500 - 5000 Kč ročně.

 

Pokud si u nás objednáte tepelné čerpadlo vzduch-voda, tak pak jsou náklady na vytápění cca o 1/3 vyšší než u čerpadel vzduch-vzduch a dodáváme ta nejtišší a nejúčinnější možná čerpadla na trhu.


Tepelná čerpadla vzduch-vzduch a vzduch-voda mají nejjednodušší velmi rychlou montáž a pracují při teplotách -28°C (vzduch-voda) a -40°C (vzduch-vzduch) naprosto spolehlivě. Obvykle, na rozdíl od méně kvalitních čerpadel, kterými je trh přeplněn, námi dodávaná čerpadla ani nemají a nepotřebují jakékoliv drahé přídavné přímotopné topení! Topí i za silných mrazů bez jakéhokoliv pomocného drahého přímotopného dohřívání elektrickou topnou patronou. Zatímco majitel unáhleně zakoupeného nekvalitního čerpadla od konkurence při teplotách blízkých nule °C nebo při mrazových teplotách musí draze topit, aby nezmrzl, elektrickým dohřevem zabudovaným v čerpadle, naše čerpadla dohřev až do -15°C nepotřebují a nevyužívají a dodávají PLNÝ, mrazy nezmenšený, TOPNÝ VÝKON. Naše nejkvalitnější tepelná čerpadla zvládají bez elektrického dohřevu i nejkrutější mrazy a nepotřebují elektrický dohřev ani při -35°C.

Všem zákazníkům v rámci spokojenosti dodáváme systémy nekomplikované, protože v jednoduchosti je krása a jistá spolehlivost a prakticky nulová potřeba servisu a nulová reklamovanost. Na přání však můžeme vytvořit i systém jakkoliv složitý, mnohaokruhový, s napojením solárních článků, plynových kotlů, krbů, kotlů na tuhá paliva apod. Složité systémy si volí lidé, kteří investičně nehledí na ekonomičnost provozu, ale mají radost z něčeho výjimečného a neobvyklého.

 

Dále máte možnost objednat si čerpadlo země-voda. Tato čerpadla obvykle nejsou spolehlivější než čerpadla vzduch-voda a ani vzduch-vzduch, jejich účinnost je vždy horší než u špičkových čerpadel vzduch-vzduch a problémů k řešení je mnohem více, montáž je mnohem delší a několikanásobně dražší, neekologičnost těchto čerpadel je několikanásobně horší a škody v přírodě po skončení provozu a při poruše jsou nesrovnatelné mnohonásobně vyšší. Špatná informovanost zákazníků je zde na trhu veliká, záměrně dezinformovaní zákazníci zde mylně vycházejí z idealizovaných nadsazených parametrů předkládaných výrobci/prodejci a zdaleka neplatících v reálném provozu. Takže není nic netypického po okolí najít lidi s velmi drahým čerpadlem země-voda, kteří na počátku sezóny ještě topí čerpadlem, ale pak raději čerpadlo v prosinci vypnou a topí elektrickými přímotopy, protože nevhodně navržené a nevhodně zvolené čerpadlo už nezvládá, přestože jeho cena byla desetkrát vyšší než cena našeho čerpadla (zvládajícího bez problému vysoce úsporně topit po celou zimu). Kdo chce oslnit sousedy velkolepou stavbou, tak neřeší, že i u největších prodejců na trhu je 9 informací z desíti, podle kterých se při výběru čerpadla má kupující rozhodnout, cíleně zavádějících/nepravdivých. Kupující buď nezná nebo nehledí na celou řadu nevýhod a na škody v přírodě a ekonomicky ho ani efektivita a skutečná ekonomická návratnost čerpadla moc nezajímá, tak pak je toto čerpadlo přijatelnou volbou. Při výběru tohoto typu čerpadla je dobré si předem zjistit co nejvíce parametrů a probrat je se zkušeným projektantem, protože se špatně fungující systém už jen velmi draze předělává na správný. 

Dále máte možnost si objednat čerpadlo voda-voda - to je částečně přijatelné řešení například pro domy u rybníka, nevhodné obvykle u potoka,...vždy se vyplatí přednosti i nevýhody toto řešení ekonomicky srovnat s kvalitní volbou vzduch-voda nebo vzduch-vzduch. Na trhu je mnoho dodavatelů, kteří například doporučují brát teplo ze studny, špatně spočítají projekt, čerpadlo topí jen několik dnů a pak při reklamaci dávají při netopení systému zákazníkovi za vinu, že neustále neodčerpává ze studny pitnou vodu do kanalizace/potoka.

Dodáváme také čerpadla registrovaná v kotlíkových dotacích a v Zelené úsporám. Dopravu u spolehlivých a nejúčinnějších modelů čerpadel a je-li to ekonomicky a časově ještě únosné, tak i montáž provádíme zcela zdarma (při zachování preciznosti a kvality montáže).

 

Podrobněji se budeme parametrům při volbě čerpadel a popisu vhodnosti nákupu u všech druhů čerpadel věnovat v příštím článku.

 

Více informací získáte na tel. 602 466 955, nebo na: info@topim-nejlevneji.cz

Hezký den Vám přeje ing. Václav Sirový