Jaké si mám koupit čerpadlo, jak účinná čerpadla dodáváte?

Čerpadlo je dobré koupit si kvalitní a spolehlivé, které se nebude muset zbytečně často a pravidelně servisovat. Na trhu je 5-10% čerpadel špičkové nebo doporučitené kvality, které zákazníkovi dělají po celou dobu svého provozu radost a 90% čerpadel, jejichž skutečnou poruchovost a životnost a všechny další parametry by si měl  zákazník důkladně zvážit. Bohužel na trhu tepelných čerpadel je díky nařízením EU od roku 2015 jen větší chaos v prezentovaných parametrech čerpadel a tak se snadno stane, že nekvalitní neprodejné čerpadlo může prezentovat výrobce jako skvělé a podložit to šikovně parametry, které mají velmi daleko od reálného stavu věcí. Tyto nové triky  (zneužívající nová komplikovaná nařízení EU) pak znemožňují běžnému občanovi se jakoliv vyznat v problematice paramterů čerpadel a umožňují prodejci prodat naprosto nevhodné čerpadlo tak, aby si kupující myslel, že je nejlepší na trhu. Kupující (který nemá měsíce času na studování parametrů čerpadel a zjišťování, jak se servisní manuály liší od "šikovně uvedených" reklamních údajů obchodníků) je odkázán jen na pole důvěry nebo nedůvěry.
Platí například, že jeden velký prodejce nabízí nevhodný typ čerpadla se stejným výkonem a s horšími parametry třeba za 300 000 Kč až 600 000 tisíc, kupující je nadšený, že si koupí kvalitní čerpadlo, ale jen do doby, než zjistí, že si u nás mohl koupit stejně výkonné, ale výrazně spolehlivější a úspornější čerpadlo s ještě o 40% vyšší účinností za 30 000 Kč až 60 000 Kč  (výjimečně do 150 000 Kč).

Běžně dodáváme po celé republice čerpadla se špičkovou životností a kvalitou a vynikající průměrnou celosezónní účinností 480% - 620% za 50-60 tisíc korun s DPH i s profesionální montáží (SCOP 4,8 až 6,2 - třída A+++, A++ ). Tato čerpadla dle zkušeností našich zákazníků vytopí obvyklý běžný dobře zateplený dům (nebo i chatu) celkem ročně za 3000 Kč za celou topnou sezónu a nezateplený kamenený/cihlový starý dům za 5000 Kč až 6000 Kč ročně při průměrné ceně elektřiny 3,90 Kč/kWh (tj. bez zvýhodněného tarifu tepelné čerpadlo a při souvislé stálé vnitřní teplotě 21°C). Návratnost investice je obvykle vždy v době záruky. Pokud si ale zákazník koupí 10x dražší nevhodné čerpadlo za 300 000 Kč, tak pak si o nákladech 3000 Kč ročně do vytápění může nechat jen snít a v záruce se mu investice do čerpadla nikdy nevrátí, často se mu nevrátí vůbec za celou dobu životnosti/používání čerpadla. 

V případě zájmu zákazníka poskytujeme podrobné přednákupní poradenství a máme k dispozici analýzy a nezávislé testy řádově 1000 typů různých čerpadel a na přání najdeme optimální řešení a určíme co je lepší a co méně vhodné nebo zcela nevhodné. Našim cílem je skutečná dlouhodobá spokojenost zákazníka a radost z dobré volby a z nízkých provozních a servisních nákladů po celou dobu životnosti čerpadla.