Nejúčinnější a nejúspornější tepelná čerpadla

Kvalitní tepelná čerpadla zakoupená a pečlivě namontovaná od topim-nejlevneji.cz představují při srovnání s ostatními metodami vytápění bezkonkurenčně nízké jak pořizovací, tak především provozní náklady na topení.

 

Tepelné čerpadlo má v případě kostelů, far a domácností extrémně rychlou návratnost - ještě v záruční době a obvykle již hned po prvním roce od instalace. Na přání provádíme po celé republice i montáž na ukázku přímo u zákazníka. Kvalitní a parametrově skvělé čerpadlo v pořizovací ceně 34-70 tisíc korun si můžete po dobu až 2 měsíců nezávazně vyzkoušet a extrémně zatěžovat a ušetříte tak v topné sezóně na elektrickém proudu za 2 měsíce obvykle cca 6MWh elektrického proudu = přes 18 000 Kč.

 

Vhodně zvolená tepelná čerpadla jsou co do provozních nákladů bezkonkurenčním typem vytápění nejen do vesnických chalup, vesnických statků, mateřských škol, obecních úřadů, restaurací, domácností, bytů, kanceláří a firem, obchodních domů, bytových domů, autoservisů, lékařských ordinací, čekáren, nemocnic, obchodů, ale i do far, modliteben, kaplí, společenských místností, zákristií.

Co se týká vytápění kostelů, tak bezkonkurenčně a nejefektivněji poslouží tepelná čerpadla především v kostelích, kde se koná několik bohoslužeb týdně.

Nemá ekonomický smysl dávat tepelné čerpadlo a především ani nikdy akumulačky do kostela, kde se koná pouze jedna jediná bohoslužba týdně - sem se hodí pouze naše nejnovější středněteplotní vysoce účinné topné panely, jejichž provoz nevyjde obvykle více než 2500 Kč ročně (podle velikosti kostela a podle dojednané ceny proudu to může být od 1500 Kč ročně do 9000 Kč ročně).
 

Naše extrémně účinná a kvalitní kostelní čerpadla ušetří VŽDY minimálně 84 % výdajů za elektřinu při zcela stejně vytápěném prostoru ve srovnání s akumulačkami, infrazářiči, přímotopy!

Provozní náklady při topení kostelním tepelným čerpadlem jsou i více než 6x nižší než jsou provozní náklady při topení akumulačkami, přímotopy, klasickými infrazářiči,...

Pokud například z 1 kWh proudu vyrobí sálavý panel, infrazářič, akumulačky, přímotop,... teplo o velikosti 1 kWh, tak dobré tepelné čerpadlo vyrobí z jedné kilowathodiny elektrického proudu minimálně 6 kWh tepla.

Trochu ekonomického počítání:

Menší kostel zaplatí každoročně například 60 000 Kč za vytápění akumulačkami dodavateli energie. Pokud se nasadí luxusní supertiché tepelné čerpadlo, tak to stojí provozně jen 12 500 Kč ročně, pokud se dá optimální profesionální kostelní tep. čerpadlo, tak to provozně stojí jen 9677 Kč ročně.

Pokud bychom dodávali do menšího kostela za velkoobchodní cenu například 5 ks akumulačních kamen, tak nám za ně zaplatíte minimálně 5 x 12 000 Kč = 60 000 Kč + montáž + materiály.

Pokud si koupíte kvalitní tiché tepelné čerpadlo o zcela stejném topném výkonu jako má výše uvedených 5 ks akumulačních kamen, tak za něj zaplatíte i s montáží méně než za výše uvedené akumulačky, nebo v případě požadované složitější montáže může stát i více (projektujeme a děláme i skryté a opticky a zvukově nijak nerušící a neviditelné montáže - jsme vlastníky veškerých potřebných certifikátů a všech potřebných osvědčení). 

Jaká je tedy efektivita investice a návratnost investice?

Kvalitní tepelné čerpadlo topí vždy (i při velkých mrazech (zvládá i -35°C)) minimálně 6x levněji než akumulačky (přímotopy, obyčejné infrazářiče, plyn,...) u malého kostela je úspora minimálně 50 000 Kč ročně oproti akumulačním kamnům. U středně velkého kostela začínají úspory vždy od minimálně 100 000 Kč ročně výše.

 

Pokud se za čerpadlo dá investičně například 50 000 Kč, tak je jasné že se investice do tohoto čerpadla zaplatí za první topnou sezónu oproti klasickým akumulačkám. Pokud se za skvělé čerpadlo dá 120 000 Kč, tak je jasné, že se zaplatí za 2 roky - ještě v záruce! Takové zhodnocení investičních prostředků nenabízí žádná banka!

 

 

Více informací získáte na e-mailu info@topim-nejlevneji.cz nebo na objednávkovém telefonu 602 466 955.
Při vážném zájmu o tepelné čerpadlo k vám rádi přijedeme (montáže čerpadel i jiných skvělých topných kostelních systémů provádíme  po celé republice), změříme vytápěné prostory, tloušťky zdí,... provedeme výpočty a najdeme nejvhodnější řešení pro umístění tepelného čerpadla. Montáže probíhají na přání a bez újmy kvality práce i v mraze a v dešti, tj. v topné sezóně. 

 

 

 

Hezký den a nalezení přínosných informací přeje návštěvníkům autor webu Václav Sirový.