Poradenství, zapůjčení čerpadel, panelů, zářičů,...

Poradenství, služby a servis pro kostely, fary, společenské místnosti,...

Zapůjčení tepelných čerpadel a kostelních topidel na otestování

a) informace pro ekonomické rady:

Spokojený zákazník a spokojený uživatel vytápění potřebuje ke svému správnému rozhodnutí mít správné, nezkreslené a pokud možno maximálně objektivní  informace. Pravdou je, že 80% nákupů věcí běžné spotřeby je nakupováno zcela chaoticky, často nepromyšleně. Na základě například televizní/internetové reklamy a obvykle zcela neekonomicky si lidé nakoupí to, co ve skutečnosti často ani nepotřebují, nebo co za stejnou cenu má třetinovou životnost ve srovnání s optimálním nákupem. Protože vedle dodávek tepelných čerpadel a vytápění provádímě již 20 let také dodávky a veškerý servis výpočetní techniky a především celorepublikový (i zahraniční) profesionální interentový softwarový vzdálený servis (nejen) farních počítačů (ceny od 60-250 Kč/h bez DPH pro stálé VIP zákazníky), tak víme, že více než 80% zákaznických problémů je zaviněno chaotickým nákupem výpočetní techniky a nedostatkem zkušeností na straně uživatele.

Stejně tak je tomu i u vytápění far a kostelů. Ekonomické rady, i přes svoji maximální snahu po správném rozhodnutí, se ne vždy rozhodnou pro optimální nákup. Například u vytápění kostelů jsem se setkal s tím, že maximální snaha po úsporách dovedla ekonomickou radu a současně dotlačila dodavatele vytápění do situace, kdy místo nákupu dražších a ideálně optimalizovaných topných panelů (určených přímo do kostelů) byly dodány vzhledově velmi podobné/totožné, ale výrazně levnější topné panely pro hlodavce do terárií. Ve výsledku tyto levnější panely do terárií mají několikrát menší topnou schopnost než je v zimních měsících v kostelích pro lidi potřeba. Díky tomu se lidé u takovýchto panelů stejně prakticky nijak neohřejí a po letech se musí znovu zbytečně investovat do lepšího způsobu vytápění. 

Jindy například ekonomická rada přistupuje ke věcem až příliš konzervativně a setrvačně a díky své velké odpovědnosti a současně ve strachu z moderních věcí raději nakoupí stejně špatný topný systém, jaký se používal v kostele dříve a který se moc neosvědčil a na kterém prodělává farnost každoročně mnoho desítek tisíc korun. Někteří členové ekonomických rad (ale stejně i například obecní zastupitelstva a další orgány rozhodující o investicích) namísto zjištění si pravdivých informací mylně vycházejí například z nijak nesouvisejících zkušeností lidí s topidly stejného názvu, ale netotožného principu vytápění a ze zcela nevěrohodných a neodborných zdrojů typu "jedna paní povídala, že..." Často se tak pro konečně rozhodnutí ekonomické rady použije zcela nepravdivý a nijak věcně nesouvisející výrok, který ve svém důsledku znaméná obrovské každoroční provozní ztráty pro farnost.  Členové ekonomických rad rozhodují o statisícových investičních položkách, současně obvykle nemají desítky a stovky hodin svého volného času na nastudování  technických a odborných záležitostí pro své co nejsprávnější rozhodnutí. Proto je vhodné si veškeré své domněnky a argumenty a veškeré své nejasnosti ověřit dotazem u odpovědného seriózního dodavatele vystudovaného v daném oboru a specializujícího se na danou oblast teoreticky i prakticky, nebo například u skutečně nezávislého odborníka majícího v oboru dodávek vytápění nejen praxi, ale i teoretické znalosti a především širokou orientaci a skutečný přehled.

b) naše pomoc pro vaše rozhodování

- poradenství - pomůžeme vám správně zanalyzovat stávající situaci a navrhnout optimální řešení, při poradenství sdělujeme veškeré informace, nezamlčujeme případné nevýhody a negativní stránky daného typu vytápění,

 

- montáže na ukázku přímo u zákazníka:

Montáž lavicového vytápění na ukázku a otestování - hodí se pro všechny, kteří přesně netuší jak bude topení po montáži esteticky vypadat a jak bude fungovat. Pomůže i lidem, kteří si neprohlédli naše ukázkové obrázky. A protože jen nějaké rychlé předvedení topení během 15 minut má jen menší vypovídací schopnost, nabízíme možnost zamontování skutečného topení objednaného přímo z výroby a rozměrově i výkonnostně šitého přímo na míru danému kostelu na ukázku, například do jedné až dvou lavic na dobu například 14 dnů (až jednoho měsíce). Lidé si tak mohou prakticky vyzkoušet, jak topí optimálně navržené topení a po zkušební době lze topení v lavicích buď ponechat a dodat jej i do ostatních lavic, nebo naopak vymontovat a dodat jiné řešení, nebo nic nedodávat.

Montáž tepelného čerpadla na ukázku a otestování - Moderní kvalitní a levná spolehlivá tepelná čerpadla (34 000 Kč - 60 000 Kč bez DPH i s montáží) jsou sice stejně drahá jako nejdražší akumulačky, ale mají 5x - 7x levnější provoz než akumulačky (i než přímotopy/různé stěnové/stropní a lavicové topné panely a zářiče) a mají ekonomickou návratnost v případě kostelů v době záruky (již za první nebo nejpozději druhou topnou sezónu). Mnoho lidí je buď nezná, nebo má zcela nesrovnatelné zkušenosti s jinými mnohonásobně dražšími typy čerpadel například typu vzduch-voda, což je něco zcela jiného a velmi vzdáleného a pro kostely obvykle naprosto nevhodného a nepoužitelného (jen pokud je podlahové vytápění, tak rádi namontujeme osvědčený optimálně úsporný typ skvělého čerpadla vzduch-voda).

Nabízíme vám na otestování ukázkovou montáž 1ks tepelného čerpadla výkonnostně přesně navrženého na příklad pro vaši faru, do zákristie kostela, do společenských místností. Díky tomu si můžete přesně ověřit funkčnost a mimořádně nízkou spotřebu elektrického proudu ve vašem konkrétním případě (např. za poslední velmi teplou zimu jsou náklady na vytápění u celého nezatepleného kamenného domu v průměru 29 Kč/den = cca pouze 900 Kč/1měsíc topné sezóny, pokud se vytápí čerpadlem třeba jen společenská místnost na faře, tak je to cenově velmi příjemné). Ověříte si i třeba tichost, čistění vzduchu, příjemné teplo od podlahy, inteligenci čerpadla, bezkonkurenčně snadný a bezpracný komfort obsluhy. Naprogramujeme vám rádi i na ukázku automatické časové zapínaní a vypínání například dle obvyklé přítomnosti osob, nebo nastavíme topení na automatickou detekci přítomných osob, samozřejmě s možností plného a velmi jednoduchého ovládání třeba pomocí dálkového ovladače. Popřípadě nabídneme i další výhody včetně řízení topení/odvlhčování/chlazení/čistění vzduchu přes internet. Pokud se vám z jakéhokoliv důvodu nebude po 1 měsíci až 2 měsících používaní čerpadlo líbit a pokud budete požadovat jeho demontáž, zaplatíte pouze montážní/demontážní práci, provozní náplň a znovu nepoužitelné potrubí. I tak se vám tyto naše vynaložené náklady zaplatí buď celé, nebo z části, z již ušetřené elektrické energie za dobu vašeho důkladného 2-měsíčního otestování.

c) servis starých topidel, tepelných čerpadel, počítačů, notebooků, tabletů,...
Na přání při dostatku času provedeme i servis a opravy starého a námi nedodaného vybavení/topidel, například pokud máte velké množství netopících stejných akumulačních kamen apod. Při dodávkách a servisu vytápění obvykle současně zrealizujeme i profesionální počítačový servis, dodávky výpočetní techniky za velkoobchodní cenu, trvale zrychlíme 4x i vícekrát vaše staré počítače/notebooky za pouhý zlomek ceny nového počítače/NTB, rádi vám odstraníme i stovky špionáží z farních počítačů apod.

Další informace získáte na : info@topim-nejlevneji.cz nebo na telefonu 602 466 955.

 

 

 

 

Hezký den a nalezení přínosných informací přeje návštěvníkům autor webu Václav Sirový.