Podlahové vytápění

Podlahové vytápění přináší pro návštěvníky kostelů naprosto mimořádný pocitový komfort. Je obrovský rozdíl, když kněz a lidé mají pod sebou podlahu teplou + 2 °C nebo když stojí/klečí na podlaze teplé 27 °C. Investice do podlahového vytápění kostelů jsou však řádově 10x až 100x dražší než investice do tepelného čerpadla (Tepelné čerpadlo umí udržet stejnou teplotu vzduchu u stropu i u podlahy a tím odpadá v malých kostelích/kaplích potřeba velkých investic do podlahového vytápění - tepelné čerpadlo zajistí tepelnou pohodu i u podlahy). Podlahová topení se realizují proto pouze výjimečně a jen například v malých kaplích. Na rozdíl od tepelného čerpadla, které se stihne namontovat v rámci jednoho nebo několika dnů, zabere montáž podlahového topení řádově minimálně 10x více času. Aby se nemusely vybourávat mnohdy staleté podlahy z kaplí a kostelů jen kvůli podlahovému topení, tak se to řeší úsporně tak, že se na původní podlahu (při zajištění dilatací a odvětrání) položí nejdříve tepelná izolace, na ni se do topné vrstvy vloží buď topné potrubí (nejlépe se nám pro dlouhou životnost osvědčila německá třívrstvá potrubí Viega), nebo pro minimalizaci nákladů a přesné tepelné pokrytí podlahy se použijí místo rohoží správně nadimenzované kvalitní elektrické topné kabely české výroby (musí se přesně dodržet vzdálenost jednotlivých topných vodičů, aby teplota podlahy byla při provozu někde mezi 25 °C - 27 °C). Pro zabránění praskání povrchové vrstvy podlahy se do mazaniny musí vložit například ještě karisíť a pak se jen položí nová dlažba (u dlažby je potřeba zvážit protiskluzovost povrchu - pokud lidé přicházejí v mokrých botech a pokud hrozí uklouznutí). 

Pokud je podlahové topení vyřešené kombinovaně jako elektrické i jako vodní, nebo pouze jako vodní, tak pak je na místě napojit do vodní větve podlahovky tepelné čerpadlo vzduch-voda. Ušetří se výrazně na nákladech za elektrický proud. Ceny vhodných účinných tepelných čerpadel se pohybují vždy nad 100 000 Kč bez DPH a bez montáže. Rádi Vám uděláme konkrétní nabídku. Pokud se má používat pouze elektrické pohlahové vytápění, tak v případě kaplí je nejvhodnější z ekonomického hlediska použít pouze neakumulační podlahové vytápění, které se krátce před příchodem lidí do kaple zapne (dodáme automatický programátor časového spínání a vypínání) a po odchodu vypne, poloakumulační podlahovka by zde provozními náklady znamenala minimálně 2x vyšší ekonomickou zátěž.

Tip: Pokud nejsou statisíce nebo milióny na příjemné podlahové vytápění pod dlažbou, tak podlahové topení alespoň lokálně zcela snadno, jednoduše a rychle nahradí  např. i topná podložka pro kněze (rozměry cca: 1 m x 1,6 m, provozní náklady: 1,50 Kč/1 mše, zabraňuje prochladnutí člověka od podlahy, funguje stejně jako podlahové topení, místo chladné kamenné podlahy/dlažby (s teplotou obvykle + 2 °C)  je zde stálá provozní teplota 20 - 29 °C, která spolehlivě zabraňuje prochladnutí od země. Podložku je možno použít i třeba k sedes, k ambonu, pro ministranty a jáhny. Podložka je konstruována speciálně pro kněze do kostelů a má pečlivě navržené a odladěné výkonové parametry pro zimy a kostely v naší zeměpisné oblasti). Standardně se dodává s 5 m dlouhým připojovacím kabelem, zapojitelným do zásuvky 230 V, tloušťka topné podložky je pouze 8 mm. K podložce můžeme dodat a případně i přesně na celý týden naprogramovat časový programátor, který topnou podložku před každou bohoslužbou automaticky zapne a po bohoslužbě automaticky vypne. Můžeme dodat i menší podložky 1 m x 0,6 m). Pro mnoho farností je topná rohožka pro kněze drahou záležitostí, vyrábíme/montujeme proto vlastní certifikované optimalizované topidlo pro obětní stoly za výrazně nižší cenu a s tepelně vyšším komfortem pro kněze. Nejde zde jen o zabránění prochladnutí od země, ale i o ohřátí nohou kněze při bohoslužbě. Fotografie topidla na webu z důvodu ochrany duševního vlastnictví nezveřejňujeme.topna podlozka pro kneze

 Více informací získáte na e-mailu info@topim-nejlevneji.cz nebo na objednávkovém telefonu 602 466 955.

 

 

 

Hezký den a nalezení přínosných informací přeje návštěvníkům autor webu Václav Sirový.