Kobercové vytápění

Kobercové vytápění kostelních lavic

Nejčastěji se realizuje pokládáním elektrické pásové podložky nebo vyhřívaného pásového koberečku na sedací část kostelní lavice.

Patří k investičně mimořádně levným, relativně příjemným, ale současně i k nevhodným a zdravotně škodlivým způsobům vytápění kostelů.

Oblastí zdravotní škodlivosti vytápěných podložek je několik, a to jak na muže, tak i na ženy. Veřejně známý vliv na zdraví mužů připomenu níže:

Německá vědecká studie z roku 2008 prokázala přesným měřením na 30 mužích ve věku od 20 do 53 let, že vyhřívané sedačky, na kterých muži strávili 90 minut, mají prokazatelný vliv na neplodnost mužů a teploty spermií se dostávají nad přípustné limity pro život spermií. Vzhledem k délce života spermií (72 dní + 12 dní) neleze proto doporučit mužům na tyto vyhřívané pásové/kobercové sedačky pro jistotu sedat ani jednou týdně při bohoslužbách, pokud chtějí mít své potomky. 

Pokud farnostem záleží na počtu narozených dětí ve farnostech, tak je lepší tyto "antikoncepční koberečky" nezapínat do elektrické sítě, jejich používání v topné sezóně může u mužů negativně ovlivnit plodnost až na dobu 3/4 roku. (Stejný problém mají i majitelé luxusních aut s vyhřívanými autosedačkami, řidiči kamiónů, řidiči policejních aut,...pokud tráví dlouhé hodiny za volantem se zapnutým vyhříváním sedaček.) Je-li naopak při bohoslužbách pravidlem spousta křičících a rušících malých dětí, tak pořízení "antikoncepčních koberečků" by snad výhledově pomohlo situaci vyřešit. :-)

Pokud i přes výše uvedené zdravotní upozornění se vám budou vyhřívané pásové sedací podložky líbit a nižší pořizovací cena (ve srovnání s námi dodávanými sálavými panely) je přednější, tak dodací lhůta vyhřívaných pásových koberců/sedacích podložek je cca do 14 dnů od objednávky. Výhodou je rychlá a jednoduchá instalace pouhým položením na lavice (pokud je do každé lavice již přiveden elektrický proud).

Pořizovací náklady:

V závislosti na délce lavice se náklady pohybují cca od 2 000 Kč do 6000 Kč s DPH. Cenu dopřesníme po sdělení vnitřní sedací délky lavic a šířky sedací plochy.

Provozní náklady:

V závislosti na délce lavic je cena spálené elektřiny za dobu jedné bohoslužby do cca 1,5 Kč / 1 lavice.

Celková cena vytápění sedaček v lavicích v kostele = počet vytápěných lavic x 1,5 Kč.

 

Pro bližší informace píště na info@topim-nejlevneji.cz, nebo volejte tel.: 602 466 955

 

 

 

Hezký den a nalezení přínosných informací přeje návštěvníkům autor webu Václav Sirový.