Akumulační kamna

Vytápění akumulačními kamny patří k relativně moderním, komfortním a velmi spolehlivým metodám vytápění kostelů, far i domácností.

Je dobré si ale položit i otázku: Proč platit za provoz akumulaček v kapli/na faře/v  zákristii/v malém kostele například 24 000 Kč ročně, když kostelní tepelné čerpadlo vyrobí zcela stejné množství tepla pouze za 3870 Kč?  Proč platit za provoz akumulaček ve větším kostele 234 000 Kč ročně, když kostelní tepelné čerpadlo vytopí stejný kostel za 39 000 Kč ročně? 

 

Spolehlivost akumulaček je stejná jako u kvalitních tepelných čerpadel. U akumulačních kamen musíme jen občas zkontrolovat a případně vyměnit shořelá topná tělesa, popřípadě shořelé nebo často hlučné ventilátory. Servis akumulačních kamen spočívá obvykle pouze v promazávání ložisek ventilátorů, čištění od prachu a ve výměně topných těles. 

Při výběru akumulačních kamen do kostela je potřeba vybrat co nejtišší modely, aby i při bohoslužbách mohly být zapnuté ventilátory a akumulačky mohly intenzivně vydávat naakumulované teplo právě v době, kdy je tepla v kostele nejvíce potřeba. Při nevhodné volbě modelu akumulaček je hlučnost jejich ventilátorů mnohonásobně vyšší než například hlučnost ventilátoru mnohem výkonnějšího tepelného čerpadla a akumulačky pak není možno při bohoslužbě zapínat. (Nejtišší tepelná čerpadla vydávají hluk jen 18 dB = hlučnost noční krajiny).

Provozní náklady:

Před nákupem akumulačních kamen je důležité správně zvolit/spočítat příkon akumulačních kamen a spočítat si náklady a výdaje na topení. V případě vážného zájmu o akumulační kamna vám potřebné výsledky vypočítáme vždy pro konkrétní model námi dodávaných akumulačních kamen.

Pořizovací náklady:

Pořizovací náklady 1 ks akumulačních kamen se pohybují především v závislosti na požadovaném topném výkonu a kvalitě obvykle od 4000 Kč do cca 20000 Kč. Pokud se nejedná o výměnu starých akumulačních kamen za nové, tak pro vypracování nabídky je důležité znát a sdělit nám hodnotu stávájícího jističe, počty a typy zapojených elektrospotřebičů v místě plánované instalace akumulačních kamen a případně jsou vyžádány ještě další potřebné údaje. Zajišťujeme dopravu zakázkově vyráběných akumulačních kamen po celé republice - dodací lhůta do 7 dnů od závazné objednávky.

Naše další služby:

V případě objednávky akumulačních kamen vám vedle montáže rádi pomůžeme zajistit veškerá případná jednání s dodavateli energie, vyřešíme veškeré záležitosti kolem elektroinstalace.

Pozn.: Akumulační kamna se nikdy nehodí do vysokých kostelů, přijatelné jsou snad akumulačky jen do menších vytápěných prostor, malých kaplí a do malých kostelů s nízkými stropy. Pokud chce uživatel vytápět akumulačkami i malý kostel nebo větší prostor a zároveň chce ušetřit na elektrické energii, tak vždy stojí za to zvážit také možnost vytápění tepelným čerpadlem (skryté tepelné čerpadlo stojí provozně 1/5 až 1/7 ve srovnání s akumulačkami). Znovu tedy otázka: Proč platit za provoz akumulaček v kapli/na faře/v  zákristii/v malém kostele například 24 000 Kč ročně, když kostelní tepelné čerpadlo vyrobí zcela stejné množství tepla pouze za 3870 Kč?  Proč platit za provoz akumulaček v kostele 234 000 Kč ročně, když čerpadlo vytopí stejný kostel za 39 000 Kč ročně?

Další informace získáte na telefonu 602 466 955 a na e-mailu: info@topim-nejlevneji.cz

 

 

 

 

Hezký den a nalezení přínosných informací přeje návštěvníkům autor webu Václav Sirový.